top of page
חיפוש

מה זה בעצם אוכל בריא

עודכן: 3 בספט׳ 2022

המושג מזון בריא מתקשר לרובנו לאנשים ספורטיביים, רזים, (אולי אפילו מדי רזים), בעלי משמעת אישית גבוהה (כי הם לא מאלו שאפשר לפתות אותם עם איזה אוכל טוב..). אולי אפילו לאנשים שלא נהנים מהחיים.. כדי להבין את המושג אוכל בריא יותר טוב חייבים לפצל את המושג לשתי המילים שהוא מורכב מהן:

1. אוכל/מזון.

2. בריא.

1. אוכל: מרכיב משמעותי בחיינו. עוד הרבה לפני שאנחנו אוכלים ממנו הוא מצוי בגופנו במידה כזו או אחרת. מערכת העצבים המרכזית בגופנו מפעילה מנגנונים רבים במח על מנת לספק את האנרגיה הדרושה למח. פעילות המערכת העצבית מתחילה עוד במחשבה על אוכל או כל גירוי חושי אחר: הרחה שלו, זיכרון שלו, שמיעה של פעולה שמייצגת אותו, ראיה שלו מתמונה. בגוף שלנו מתחילה שרשרת של פעולות פיזיולוגיות כמו הפרשות הורמונליות, הפרשות מתווכים עצביים, הפרשת אנזימי עיכול – כל הפעולות הללו נועדו לתמוך בתהליכי העיכול והספיגה.

אוכל הוא גם כל מה שאנחנו מכניסים לתוכנו ובעל משמעויות שונות:

אוכל שמהווה מרכיב להזנת הגוף על מנת ליצור אנרגיה, כבני אדם בעלי מח גדול הצורך הרבה מאוד אנרגיה אנחנו מחפשים הזנה באופן תמידי. אנחנו צורכים מזון מבחוץ, מזון זה נכנס למערכת העיכול שלנו, מתפרק במערכת העיכול על מנת לייצר את האנרגיה וחומרי הזנה הדרושים באופן תמידי.

אוכל או הזנה ברמה הרגשית שלנו – מה הוא אותו מזון שאנחנו מזינים את עצמנו מעולם הרגש שלנו? האם אנחנו מזינים את הפחדים שלנו? האם אנחנו מוזנים מהפחדים שלנו? האם אנחנו מזנים את הכעסים שלנו? האם אנחנו מוזמנים מהכעסים שלנו? האם אנחנו מזינים את תחושות התסכול או הדאגה? האם אנחנו מוזמנים מתחושת התסכול או הדאגה? האם אנחנו מזינים את השמחה, הבריאות, האושר שלנו? האם השמחה, הבריאות והאושר מזינים אותנו?

האם הבחירות שלנו של האוכל נובעות מהמצב הרגשי שלנו או שהמצב הרגשי שלנו מוביל אותנו לאכילה? כשאני חווה פחד – האם אני אוכל/ת יותר ממה שאני רגילה? או האם האכילה המוגברת בתקופות כמו חגים למשל מעלה בי פחד שאשמין?

כשאני חווה רעב – האם אני אוכלת כי אני כועס/ת ולא אכפת לי מה יקרה? או.. האם העובדה שאני אוכלת משהו שלא נכון/טעים/מזין אותי מעלה בי כעס?

אוכל או הזנה ברמה המנטלית – מהם המחשבות שאנו חושבים על אוכל? האוכל שלי משמין אותי? מהנה עבורי? מעניק לי כח ואנרגיה? אוכל בריא עבורי? באיזה שעה של היום זה "לגיטימי" לאכול ובאיזו שעה זה לא "לגיטימי" לאכול? מהי הכמות הנכונה לי ביותר לאכול? מי קבע את הכמות הזו? האם השינוי התזונתי שנעשה ע"י אחד החברים שלי הוא מה שמהווה עבורי דחף לאכול שונה? האם עצם העובדה שיש אירוע כלשהו בעוד זמן מה תגרום לי לאכול שונה?

מהן ההתלבטויות הרגשיות שלנו המלוות אותנו בבחירת האוכל שלנו. האם הן מלוות אותנו שעות ספורות במהלך היום, האם זמן יותר ממושך?

אוכל חברתי – אנחנו יצורים חברתיים ואוכל מהווה מוקד עניין רב במפגשים חברתיים מסוגים שונים. אנחנו נוטים להביע את אהבנו לאדם כלשהו דרך האוכל, אוכל הוא אמצעי לתקשורת בינאישית, מהווה מרכיב חשוב שפגישות עסקיות שונות. הרי כשאנחנו רוצים ליצור שיחה עמוקה בד"כ נזמין את האדם למפגש שקשור לאוכל.

כל הנושאים הללו קשורים לאכילה שלנו. לאופן שאנו ניגשים לאכילה שלנו, לגישה שלנו כלפי אוכל.

2._בריא: בהגדרה המילולית: בריא - "בעל מצב גופני טוב, לא חולה". האם אלו האינדיקציות היחידות לאדם בריא? מה הופך אדם לאדם בריא? האם הקפדה על ביצוע פעילות גופנית באופן סדיר היא ההגדרה הנכונה ויש מענה להגדרה המילולית? האם הקפדה על תזונה נכונה היא ההגדרה הנכונה למילה בריא? מה לגבי רמת האנרגיה של האדם? נמוכה או גבוהה מייצגת אדם בריא? צבע העור שלו – יש קשר לבריאות? מערכת היחסים שלו עם הסביבה? האם כל אלו קושרים את האדם למילה בריאות? כיצד?

אז מהו אוכל בריא?

אוכל בריא הוא כל מה שאנחנו מכניסים לגופנו ברמה הפיזית, המנטלית, הרגשית, החברתית – כל מה שאמור להזין אותנו, נותן לנו את החיות והאנרגיה הנכספת.

בשבוע החוויתי באיתחו"ל יהיה לנו זמן להעמיק, לחקור את הנושר מקרוב, להכיר את הדפוסים שלנו שמנהלים אותנו בכל מה שקשור למושג אוכל/מזון בריא. בשבוע הזה, בין התכנים הרבים שנחווה, נבחן גם את הנושאים הללו מקרוב. נלמד לזהות את הדפוסים האוטומטיים שלנו שמניעים אותנו לאכילה ונבין מהי בחירה מודעת.

נקבל כלים כיצד לזהות את הדפוסים, לבחון האם הם משרתים אותנו. האם עצם פעולת האכילה היא מרכז העניין שלנו או האוכל/מזון עצמו.

נלמד לבחון האם אנחנו מעוניינים בסוג כזה של אוכל, האם יש לנו רצונות אחרים שלא מומשו והאוכל הוא רק אמצעי ולא מטרה.

וכך, ע"י זיהוי הדפוסים שלנו נלמד שאין בעצם אוכל בריא שמתאים לכל אדם במידה שווה, יש מזון בריא המתאים לנו, כפרט.

האוכל הבריא, הוא האוכל הבריא לאדם עצמו בהתאם למורכבות ולמצב האישי שהאדם מצוי בו. אוכל בריא הוא מה שמותאם לאדם עצמו, ברגע הנתון שהוא מצוי בו ולכן קשה יהיה למצוא תבנית אחת שנכונה לכולם.

בסדנת הבישול בשבוע החוויה באיתחו"ל נלמד איך להכניס מאכלים קלילים ומאוזנים יותר עבורנו נטעם ונחווה איך לשלב אותם בפשטות בחיי היום יום שלנו.

24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

כמה עובדות על טו בשבט וגיל המעבר

טו בשבט, פירות יבשים וגיל המעבר. פרי, ולא משנה איזה אחד הסמלים של האישה. בגיל המעבר, עם השינוי ההורמונלי שלנו, הפרי מקבל זווית אחרת, מרתקת! חשוב שתדעי: *פרי יבש, אלא אם הוא יובש בשמש עם הקפדה מלאה, הו

Comments


כפתור של וואטספ לשליחת הודעה

לשיחה איתי בוואטסאפ

bottom of page